Wimbledon: Polki poznały rywalki. Los ich nie oszczędził
Cztery reprezentantki Polski wezmą udział w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu. Najwięcej uwagi poświęca się oczywiście Idze Świątek, która w Londynie będzie bronić tytułu zdobytego w ubiegłym roku. Poza nią na kortach trawiastych zagrają także Maja Chwalińska, Magdalena Fręch oraz Magda Linette.

Broniąca tytułu Iga Świątek w Wimbledonie 2026 została rozstawiona z numerem trzecim. Jej pierwszą przeciwniczką będzie świetna deblistka, Taylor Townsend. W kolejnym meczu na jej drodze może stanąć reprezentantka Czech: Tereza Valentova albo Karolina Pliskova.
W trzeciej rundzie poprzeczka może być zawieszona jeszcze wyżej, gdyż przeciwniczką Światek może być Alexandra Eala albo Serena Williams, która wraca do gry w singlu po blisko czterech latach!
O szczęściu w losowaniu nie może mówić Magda Linette. Już w pierwszej rundzie czeka ją niezwykle trudne zadanie, gdyż przyjdzie jej się zmierzyć z niedawną mistrzynią French Open, Mirrą Andreevą. Z inną reprezentantką Rosji zagra Magdalena Fręch, która wylosowała Annę Kalinską.
Tymczasem robiąca w ostatnim czasie furorę Maja Chwalińska, która w głównej drabince Wimbledonu zagra dzięki „dzikiej karcie”, zmierzy się z rywalką z eliminacji. Na jej drodze stanie Mananchaya Sawangkaew – obecnie 164. tenisistka świata. Dla Tajki to debiut w turnieju głównym w Londynie.
Tylko Świątek jest wyraźną faworytką w meczu pierwszej rundy – pozostałe reprezentantki Polski nie mają łatwego zadania.
