Polski mecz przed Wimbledonem. Górą Linette

Tuż przed wielkoszlemowym Wimbledonem tenisistki oraz tenisiści korzystają z okazji na sprawdzenie swojej dyspozycji. W pokazowym turnieju The Boodles doszło do ciekawego pojedynku, którego bohaterkami były Magda Linette oraz Maja Chwalińska. Spotkanie było bardzo ciekawe, a rozstrzynięcie przyszło dopiero po supertie-breaku.

Fot. PressFocus

Maja Chwalińska po świetnym występie na Roland Garros, gdzie dotarła do finału, zyskała przychylność organizatorów Wimbledonu i otrzymała „dziką kartę” do głównej drabinki. Dzięki temu, po intensywnym okresie, mogła skupić się na przygotowaniach do najważniejszego turnieju w tej części sezonu. Jednym z elementów przygotowań był występ w turnieju pokazowym The Boodles.

W piątek w Londynie doszło do ciekawego starcia, gdyż jej rywalką była Magda Linette. Obie tenisistki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a o losach końcowego triumfu zadecydował supertie-break. W nim minimalnie lepsza okazała się bardziej doświadczona z Polek, która ostatecznie wygrała cały mecz 6:3, 3:6, 10-6.

Zarówno Linette, jak i Chwalińska, zmagania w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu rozpoczną w poniedziałek. Jako pierwsza do gry przystąpi zawodniczka z Dąbrowy Górniczej. Już o 12:00 czasu polskiego na jej drodze stanie kwalifikantka, Mananchaya Sawangkaew. Natomiast w godzinach wieczornych swój mecz rozegra Poznanianka. Na drugim co do ważności korcie zmierzy się z triumfatorką niedawnego Roland Garros, Mirrą Andriejewą.

Avatar photo

Michał Pochopień

Sport od zawsze jest ważną częścią mojego życia. Na początku była to piłka nożna, którą uprawiałem przez blisko 20 lat. Następnie pieczę przejął tenis, za sprawą którego rozpocząłem dziennikarską przygodę. Zaczęło się od założenia własnego bloga - w późniejszym czasie pracowałem między innymi dla Sportowe Fakty WP oraz TVP Sport. Aktualnie moim oczkiem w głowie jest pickleball - jestem czynnym zawodnikiem, trenerem oraz jednym z największych propagatorów tej dyscypliny w Polsce.