Polski mecz przed Wimbledonem. Górą Linette
Tuż przed wielkoszlemowym Wimbledonem tenisistki oraz tenisiści korzystają z okazji na sprawdzenie swojej dyspozycji. W pokazowym turnieju The Boodles doszło do ciekawego pojedynku, którego bohaterkami były Magda Linette oraz Maja Chwalińska. Spotkanie było bardzo ciekawe, a rozstrzynięcie przyszło dopiero po supertie-breaku.

Maja Chwalińska po świetnym występie na Roland Garros, gdzie dotarła do finału, zyskała przychylność organizatorów Wimbledonu i otrzymała „dziką kartę” do głównej drabinki. Dzięki temu, po intensywnym okresie, mogła skupić się na przygotowaniach do najważniejszego turnieju w tej części sezonu. Jednym z elementów przygotowań był występ w turnieju pokazowym The Boodles.
W piątek w Londynie doszło do ciekawego starcia, gdyż jej rywalką była Magda Linette. Obie tenisistki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a o losach końcowego triumfu zadecydował supertie-break. W nim minimalnie lepsza okazała się bardziej doświadczona z Polek, która ostatecznie wygrała cały mecz 6:3, 3:6, 10-6.
Zarówno Linette, jak i Chwalińska, zmagania w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu rozpoczną w poniedziałek. Jako pierwsza do gry przystąpi zawodniczka z Dąbrowy Górniczej. Już o 12:00 czasu polskiego na jej drodze stanie kwalifikantka, Mananchaya Sawangkaew. Natomiast w godzinach wieczornych swój mecz rozegra Poznanianka. Na drugim co do ważności korcie zmierzy się z triumfatorką niedawnego Roland Garros, Mirrą Andriejewą.
