Polacy przerwali serię. Fantastyczny mecz przeciwko Niemcom
Reprezentacja Polski siatkarzy przerwała serię pięciu tie-breaków z rzędu. Podopieczni Nikoli Grbicia w sobotnim meczu Ligi Narodów rozgrywanym w Gliwicach wygrali z Niemcami 3:1 i zrobili ważny krok w kontekście walki o miejsce w turnieju finałowym.

Przenosiny do Gliwic, gdzie odbywa się kolejny turniej w ramach tegorocznej Ligi Narodów, przynajmniej w początkowej fazie rywalizacji niewiele zmieniły w grze reprezentacji Polski. Nadal jej spotkania dostarczały wiele emocji – najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że do wygranego meczu z Turcją nasi siatkarze rozegrali pieć spotkań z rzędu, które rozstrzygały się tie-breakiem.
Sobotni mecz z Niemcami również nie rozpoczął się po myśli Biało-czerwonych, gdyż pierwsza partia padła łupem rywali. Później jednak losy rywalizacji się odmieniły. Zespół, do którego po przerwie wrócił Wilfredo Leon, prezentował się wyśmienicie. O ile premierowa odsłona była wyrównana, tak kolejne sety były jednostronnym prężeniem muskuł przez Polaków.
Polska – Niemcy 3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:15)
Reprezentacja Polski za sprawą sobotniej wygranej zrobiła duży krok w kontekście walki o udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, w którym zagra siedem najlepszych zespołów tabeli oraz gospodarze, czyli Chiny. Obecnie Biało-czerwoni zajmują czwarte miejsce, a w Gliwicach przed nimi jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę ich rywalami będzie Argentyna.
