Polacy przerwali serię. Fantastyczny mecz przeciwko Niemcom

Reprezentacja Polski siatkarzy przerwała serię pięciu tie-breaków z rzędu. Podopieczni Nikoli Grbicia w sobotnim meczu Ligi Narodów rozgrywanym w Gliwicach wygrali z Niemcami 3:1 i zrobili ważny krok w kontekście walki o miejsce w turnieju finałowym.

Fot. PressFocus

Przenosiny do Gliwic, gdzie odbywa się kolejny turniej w ramach tegorocznej Ligi Narodów, przynajmniej w początkowej fazie rywalizacji niewiele zmieniły w grze reprezentacji Polski. Nadal jej spotkania dostarczały wiele emocji – najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że do wygranego meczu z Turcją nasi siatkarze rozegrali pieć spotkań z rzędu, które rozstrzygały się tie-breakiem.

Sobotni mecz z Niemcami również nie rozpoczął się po myśli Biało-czerwonych, gdyż pierwsza partia padła łupem rywali. Później jednak losy rywalizacji się odmieniły. Zespół, do którego po przerwie wrócił Wilfredo Leon, prezentował się wyśmienicie. O ile premierowa odsłona była wyrównana, tak kolejne sety były jednostronnym prężeniem muskuł przez Polaków.

Polska – Niemcy 3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:15)

Reprezentacja Polski za sprawą sobotniej wygranej zrobiła duży krok w kontekście walki o udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, w którym zagra siedem najlepszych zespołów tabeli oraz gospodarze, czyli Chiny. Obecnie Biało-czerwoni zajmują czwarte miejsce, a w Gliwicach przed nimi jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę ich rywalami będzie Argentyna.

Avatar photo

Michał Pochopień

Sport od zawsze jest ważną częścią mojego życia. Na początku była to piłka nożna, którą uprawiałem przez blisko 20 lat. Następnie pieczę przejął tenis, za sprawą którego rozpocząłem dziennikarską przygodę. Zaczęło się od założenia własnego bloga - w późniejszym czasie pracowałem między innymi dla Sportowe Fakty WP oraz TVP Sport. Aktualnie moim oczkiem w głowie jest pickleball - jestem czynnym zawodnikiem, trenerem oraz jednym z największych propagatorów tej dyscypliny w Polsce.