Miał podbijać świat. Nie odnalazł się w Legii, spróbuje szczęścia w innym polskim klubie
Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia był fakt, że Kacper Urbański wróci do Polski i będzie rywalizował w PKO BP Ekstraklasie. Były zawodnik Bologny nie odnalazł się w Legii Warszawa i rozstał się z tym zespołem. Wszystko wskazuje, że wkrótce podpisze kontrakt z innym ekstraklasowiczem.

Kacper Urbański to jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w ostatnich latach. Jako 19-latek zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski, a także był ważnym ogniwem Bologny – zespołu występującego w Serie A oraz Lidze Mistrzów. Wówczas, w 2024 roku, portal Transfermarkt wyceniał go na siedem milionów euro i mogło się wydawać, że przed nim wielka kariera.
Jego piłkarska przygoda jednak nieoczekiwanie wyhamowała – w 2025 roku przeszedł do Legii Warszawa, w której miał się odbudować po gorszym okresie. Stołeczny klub jednak takim miejscem nie był. Poprzedni sezon nie był dla niego udany. W kampanii 2025/2026 we wszystkich rozgrywkach zagrał w 28 meczach – zdobył jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty.
To nie przekonało włodarzy Legii, aby 21-latek pozostał w stolicy. Co więcej – podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu (rok temu zapłaciła za niego 700 tysięcy euro), aby zwolnić środki na zakontraktowanie innych piłkarzy, o czym poinformowała Legia.
Wszystko wskazuje, że Urbański szybko znajdzie nowy klub. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl nowym pracodawcą ofensywnego pomocnika będzie Górnik Zabrze, który szuka wzmocnień przed nadchodzącym sezonem.
