Kolejny Polak w Werderze Brema? Obrońca na radarze klubu z Bundesligi

W sobotę Werder Brema poinformował o transferze Dariusza Stalmacha. Zaledwie kilka godzin później pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że kolejny polski piłkarz znalazł się na celowniku klubu z Bundesligi. Bohaterem jednego z najciekawszych ruchów letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie może stać się Oskar Wójcik. Według portalu meczyki.pl oba kluby rozpoczęły negocjacje.

Fot. PressFocus

Oskar Wójcik ma za sobą fenomenalny sezon. 22-latek przed rozpoczęciem kampanii 2025/2026 na boiskach PKO BP Ekstraklasy spędził zaledwie jedną minutę, a mimo to odnalazł się nowej rzeczywistości. Środkowy obrońca był ważnym punktem Cracovii, co przełożyło się na 31 meczów. Nie uszło to uwadze selekcjonera Jana Urbana, który nagrodził go debiutem w reprezentacji Polski. W meczu z Ukrainą wszedł na murawę po przerwie.

Już niedługo defensor może zmienić otoczenie. Portal meczyki.pl poinformował, że jego usługami zainteresowany jest Werder Brema, który dopiero co ogłosił transfer Dariusza Stalmacha.

Werder Brema jest zdecydowany na pozyskanie Wójcika. Również piłkarz jest zainteresowany przenosinami do Niemiec, aby sprawdzić się na poziomie Bundesligi. Obecnie oba kluby rozmawiają na temat kwoty odstępnego.

Avatar photo

Michał Pochopień

Sport od zawsze jest ważną częścią mojego życia. Na początku była to piłka nożna, którą uprawiałem przez blisko 20 lat. Następnie pieczę przejął tenis, za sprawą którego rozpocząłem dziennikarską przygodę. Zaczęło się od założenia własnego bloga - w późniejszym czasie pracowałem między innymi dla Sportowe Fakty WP oraz TVP Sport. Aktualnie moim oczkiem w głowie jest pickleball - jestem czynnym zawodnikiem, trenerem oraz jednym z największych propagatorów tej dyscypliny w Polsce.